مهاجرت به کانادا از طریق PEQ


💠 طبق آمار جهانی کانادا جزو 7 کشور برتر جهان برای زندگی است و سه شهر از پنج شهر برتر جهان نیز در کانادا قرار دارد .

💠 متاسفانه به علت سختگیرانه شدن قوانین تقریبا مهاجرت به کانادا برای ایرانیان عزیز غیر ممکن شده است . امروزه دولت کبک تعداد بسیار محدودی پرونده می پذیرد و حتی اگر کاندید مورد نظر با عبور از بسیاری موارد قبول هم شود پروسه آن تا نزدیک به سه سال طول خواهد کشید . اما برای قسمت فدرال اکثر امتیازات برای کسانی است که در کانادا به صورت موقت ساکن بوده و از امتیازات آن بهره مند می شوند . در واقع تنها عده ای بسیار کم از ایرانیان که سن پایین و تحصیلات و آیلس بسیار بالا دارند می توانند برای فدرال از طریق اکسپرس اینتری اقدام کنند و واجد شرایط شوند.

💠 حالا سوال اینجاست که چه باید کرد ؟ خوشبختانه درهای مهاجرت به طور کل بسته نشده است و در حال حاظر برنامه ای وجود دارد که در صورت واجد شرایط بودن در آن سهل ترین و شدنی ترین مسیر برای مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت دایم کانادا می باشد . روشی که بسیاری از افراد مشتاق به مهاجرت در حال انجام آن هستند . پی ای کیو یا تجربه کبکی برنامه ای سخاوتمندانه از سوی دولت کبک است که به کاندیداها اجازه اخذ اقامت دایم بعد از مدت زمان حدود یک سال حضور در کبک را می دهد. در این روش دانشجویان با اجازه تحصیل در کبک یا کارگران با دارا بودن ویزای کار میتوانند بعد از حدود یک سال حضور در کبک درخواست سی اس کیو و در نهایت اقامت دایم کانادا را بدهند . در حال حاضر این روش سهل ترین و سریع ترین روش مهاجرت به کاناداست.

💠 درباره استان کبک: استان کبک که به عنوان ایالت زیبا توسط محلی هایش شناخته میشود بزرگترین شهر شرقی کانادا با جمعیتی بالغ بر 7600000 نفر می باشد. کبک یکی از قدیمیترین شهر های کانادا پس از سه شهر سنت جان پرت رویال و تدوزاک است. است. کبک با وجود تاریخ 400 ساله اش شهریست دیدنی و پر از فضاهای پر جنب و جوش. دانشگاه لاوال که بزرگترین دانشگاه فرانسوی در آمریکای شمالی است در این شهر واقع می باشد. از نظر رتبه بندی این دانشگاه در رتبه 13 دانشگاههای کانادا قرار دارد.

💠 زبان: فرانسوی زبان رسمی و اداری در ایالت کبک کانادا می باشد هر چه اغلب آنها به انگلیسی نیز مسلط می باشند با این حال نسبت به زبان فرانسوی تعصب خاصی دارند. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا می باشد که در استان کبک قرار گرفته است.

💠 مردم: خانواده های مهاجر بسیاری برای زندگی به کانادا می آیند پس این امری بسیار عادیست که ساکنین کانادا مهاجرین را می پذیرند و با آنها سازگاری پیدا میکنند. احترام به آزادی و نظر مردم یک قانون اساسی در اجتماع کاناداست. قانون شماره 1 در میان مردم کبک احترام گذاشتن به مردم و اموالشان است. فرد با داشتن ویزای اقامت دائم کار در کانادا از تمامی حقوق یک شهروند بومی به جز حق رای برخوردار است.

💠 مذاهب: اکثریت مردم کبک (حدود 80%) دارای آیین مسیحیت هستند که 75% آنها را کاتولیک ها تشکیل میدهند. مسلمانان نیز 3.2% از کل مذاهب را به خود اختصاص می دهند.

💠 گردشگری: کبک ایالتی است که دارای گونه های مختلفی از گیاهان و حیوانات می باشد و سالانه تعداد بی شماری گردشگر برای دیدن طبیعت زیبا و بکر کبک به این شهر می آیند. در سال 2010 در حدود 27 میلیون توریست از این شهر بازدید کردند که ¾ آنها از داخل کانادا و ¼ دیگر از خارج از کانادا بوده اند. گردشگران فرانسوی که به کبک می آیند طولانیترین اقامت را در این شهر دارند.

💠 آب و هوا: در استان کبک تغییرات آب و هوایی نسبت به هر منطقه متفاوت است. هوای این منطقه از دنیا در حدود 5 تا 6 ماه به معنی واقعی سرد می باشد و زمستان گاهی تا 6 ماه ادامه میابد. برف و باران در این منطقه فراوان می باشد و 16% آب شیرین جهان را به خود اختصاص داده و شهروندان بابت آب هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند. در استان کبک تابستان به معنای واقعی آن وجود دارد و تقریبا 2 تا 3 ماه از سال کاملا گرم و مرطوب می باشد. بها ر و پاییز در این منطقه به مفهوم واقعی وجود ندارد.

💠 اقتصاد: اقتصاد در کبک یک اقتصاد مدرن صنعتی و باز است که باعث ایجاد تعادل تجاری مثبت می شود. از امضای توافق نامه تجارت بین آمریکا و کانادا در سال 1987 صادرات کبک به خاک ایالات متحده افزایش قابل توجهی داشته است. اقتصاد کبک نیز مانند دیگر کشورهای بزرگ صنعتی عمدتا بر پایه ی بخش خدمات وهم چنین تولید میباشد. حدود 85% از صادرات کانادا به آمریکا میرود. روابط اقتصادی میان فرانسه و کبک نیز حائز اهمیت می باشد.

💠 واحد پول: واحد پول این کشور دلار کانادا CAD می باشد.

 

گروه مشاورین بین المللی اپلای لند با داشتن متخصصین مجرب درآمریکا، اروپا و آسیا قادر به اخذ هر گونه پذیرش تحصیلی برای دانشجویان در تمامی رده های تحصیلی(کارشناسی،ارشد،دکتری،پست دکتری) با هر شرایطی می باشد.

این گروه از سال 1390 شروع به فعالیت نموده و در زمینه پذیرش دانشجو با در نظر داشتن رزومه مناسب فردی، شما دوستان گرامی را راهنمایی می کند. گروه اپلای لند برای اشخاصی که دارای دانشنامه از دانشگاه های ذیل هستند قادر به ارایه خدمات مشاوره ای می باشد.

سراسری

آزاد

غیر انتفاعی

پیام نور

علمی کاربردی

جهت ثبت سفارش از فرم زیر استفاده نمایید

سفارش اخذ پذیرش تحصیلی ، لطفا فرم پر کنید، در اسرع زمان با شما تماس می گیریم

  • Drop files here or
    Accepted file types: pdf, doc, docx, zip, rar.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *