🔴 برای ادامه تحصیل کالج بهتر است یا دانشگاه در کشور کانادا؟

🔴 برای ادامه تحصیل کالج بهتر است یا دانشگاه در کشور کانادا؟

 

 

تحصیل در کالج بهتر است یا دانشگاه؟ این سوالی است که برای اغلب دانشجویان مطرح می شود. در واقع تفاوت این دو مجموعه آموزشی در هدفی است که دانشجویان به دنبال آن هستند.

🔴 تحصیل در کالج های کانادا :

تحصیل در کالج، مهارت های کاربردی دانشجویان را بالا برده و در واقع دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند. شرایط تحصیل در کالج همواره از تحصیل در دانشگاه ها آسانتر بوده است، ولی این موضوع از ارزشهای تحصیل در کالج نمی کاهد. در کالج معمولا دوره های ۱ الی ۴ سال ارائه می شود. دوره های زیر یکسال معمولا کوتاه مدت بوده و در پایان تحصیلات، فارغ التحصیلان موفق به اخذ گواهی پایان دوره Certificate میشوند. دوره های ۲ ساله معمولا مقطع دیپلما یا فوق دیپلم به حساب می آیند و در دوره ۴ ساله دانشجو موفق به اخذ مدرک لیسانس میشود. تحصیل در کالج را میتوان ارزان‌تر، سریع‌تر و متناسب‌تر با نیازهای بازار کار دانست. معمولا کارفرمایان در استخدام فارغ التحصیلان دوره های کالج بسیار مشتاق هستند.

برخی از کالج ها به دانشگاه ها وابسته هستند که به آنها کالج دانشگاهی گفته می شود. در این نوع از کالج ها دانشجویان می توانند پس از گذراندن دوره های ۱ الی ۲ ساله برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر به دانشگاه انتقال واحد دهند.

🅾️ ورود به برخی کالج ها حتی بدون مدرک زبان آکادمیک امکان پذیر است.

🔴 تحصیل در دانشگاه های کانادا :

تحصیل در دانشگاه، مهارتهای علمی و تئوریک دانشجویان را بالا برده و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار کار شوند. دوره های تحصیلی در دانشگاه به صورت:

۲ ساله فوق دیپلم

۴ سال لیسانس

۲ ساله فوق لیسانس

و دوره ۴ الی ۵ ساله دکتری ارائه میشود.

تحصیل در دانشگاههای کانادا شرایط سخت تری را متناسب با مقطع تحصیلی دارند. دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه باید مدرک زبان آکادمیک خود را ارائه دهند(مدرک زبان بر اساس نوع رشته متغیر است.) تحصیل در دانشگاه را نیز میتوان پرهزینه‌تر و طولانی‌تر نسبت به کالج دانست. نتیجه تحصیل در دانشگاه را میتوان در دراز مدت و با کسب فرصتهای شغلی و درآمد بالاتر مشاهده کرد.

در کانادا دانشگاهها امکان اعطای درجه علمی به افراد را دارند در صورتی که برخی از کالج ها این اجازه را ندارند و فقط می توانند گواهینامه یا دیپلم صادر کنند. قابل ذکر است در برخی از کالج های تراز بالا ، دانشجویان می توانند تا مقطع لیسانس نیز تحصیل کنند.

پیش نیاز تحصیل در دانشگاه مدرک زبان آکادمیک می باشد

 

گروه مشاورین بین المللی اپلای لند با داشتن متخصصین مجرب درآمریکا،اروپا و آسیا قادر به اخذ هر گونه پذیرش تحصیلی برای دانشجویان در تمامی رده های تحصیلی(کارشناسی،ارشد،دکتری،پست دکتری) با هر شرایطی می باشد.

این گروه از سال 1390 شروع به فعالیت نموده و در زمینه پذیرش دانشجو با در نظر داشتن رزومه مناسب فردی، شما دوستان گرامی را راهنمایی می کند. گروه اپلای لند برای اشخاصی که دارای دانشنامه از دانشگاه های ذیل هستند قادر به ارایه خدمات مشاوره ای می باشد.

سراسری

آزاد

غیر انتفاعی

پیام نور

علمی کاربردی

جهت ثبت سفارش از فرم زیر استفاده نمایید

سفارش اخذ پذیرش تحصیلی ، لطفا فرم پر کنید، در اسرع زمان با شما تماس می گیریم

  • Drop files here or
    Accepted file types: pdf, doc, docx, zip, rar.

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *